Статті й Інфографіка

Міжнародний день Інтернету – початок руху за безпеку дітей

Київстар починає всеукраїнський соціальний рух «Розкажи дітям про безпеку в Інтернеті» та приурочує його запуск в онлайні до Міжнародного дня Інтернету. Продовжуючи активність у містах, ми закликаємо дорослих навчати дітей безпеці не лише у реальному світі, а й у віртуальному.

Навіщо дітям Інтернет?

Повертаючись ввечері з робити і спостерігаючи за своїм сонним дитям з грайливими очима біля ноутбука, ми задаємо собі одне питання: який магніт сидить у просторах Інтернету і притягує увагу всіх дітей?

Інтернет-залежність: боремося чи піддаємося?

Сьогодні наша реальність така: дитина сидить з ноутбуком на підлозі, жадібно намагається пройти онлайн-гру і збити нарешті настирливий корабель противника! На вітання він відповідає кивком голови, недбалим махом руки і швидкою відповіддю «мама-не-заважай-мені-я-дуже-зайнятий!». Все, що залишається робити батькам – задуматися, спробувати змінити ситуацію і безнадійно зайти в глухий кут.

Онлайн ігри: захоплення чи залежність?

Якщо міркувати тверезо і без побоювань, онлайн-ігри — це світ фантазії і абсолютно іншої реальності. Діти із задоволенням «занурюються» в казкові події, битви і непокояться за своїх героїчних персонажів. Вони відчувають себе комфортно у фантастичному світі. Але іноді буває перебір: дитина може не на жарт захопитися іграми в Інтернеті, не сприймати навколишню реальність і ототожнювати себе з супергероями. Чи варто хвилюватися?

Діти і підлітки у соціальних мережах

Віртуальний простір став для дітей паралельною реальністю, де вони спілкуються з друзями, знаходять нових, діляться інтересами та підлягають безкінечному потоку захопливої інформації. Ідеальним місцем для спілкування стали соціальні мережі, новини з яких так часто з круглими очима від захоплення переказує ваша дитина.

Інтернет та мобільне шахрайство

«Надішли SMS та отримай додаткові бонуси для гри!», «Лише одна SMS – і ти зможеш виграти крутий подарунок!» – ми постійно зустрічаємо подібні оголошення на різних підозрілих сайтах або отримуємо повідомлення зі схожим змістом. Багато дорослих не вбачають в цьому нічого небезпечного, що вже казати про дітей. Тому наше завдання – розповісти їм про існування Інтернет та мобільного шахрайства.

Кібербулінг та дорослий контент: як вберегти дитину

Дітям необхідно відчувати себе самостійними та незалежними, особливо у користуванні Інтернетом. Завдяки цьому вони розвиваються і відкривають нові можливості, та іноді їх можуть спіткати не дуже приємні сторони віртуального світу. Такі, як кібербулінг та «дорослий» контент.

Сімейні правила поведінки в Інтернеті

Інтернет дає безмежні можливості для розвитку й розваг. Проте окрім цих позитивних аспектів є багато негативних. Природно, що відповідальні батьки хочуть, аби користування мережею було безпечним для дитини. Забезпечити це доволі просто, якщо знати кілька важливих речей.

Як убезпечити свою дитину в Інтернеті: технічні засоби

Дуже просте правило – навчити чомусь можна лише тоді, коли ти сам розумієшся у питанні. Так, відсутність комп’ютерної обізнаності у батьків у більшості випадків є основною причиною зниження онлайн-безпеки дітей.

Поради експертів: діти дошкільного віку

Діти дошкільного віку мають непереборне бажання пізнавати щось нове, постійно ставити запитання й шукати відповіді на них. Тому варто потурбуватися про те, щоб Інтернет, як джерело знань, не становив небезпеки. Маленькі діти повинні користуватися Інтернетом під наглядом дорослих ще й тому, що їм потрібна допомога в навігації під час пошуку сайтів і при спілкуванні.

Поради експертів: діти молодшого шкільного віку

Діти молодшого шкільного віку вже значно самостійніші за дошкільнят, проте вони все ще потребують батьківської турботи й опіки.

Найбільшою принадою комп’ютера для дітей такого віку є ігри. Не варто ставитись до ігор як до чогось небезпечного, та все ж з ними треба бути обачним.